„Ciekawi ludzie nie noszą nudnych skarpet”

Cały wielki, otaczający nas świat jest wydeptany przez ludzkie stopy. Od pierwszych lat życia zaczynamy dreptać w poszukiwaniu celu, pasji, marzeń i wyzwań. Czasem nasze stopy niosą nas na prawdę daleko na koniec globu. Przez rozpalone piaski pustyni,  deszczowe lasy równikowe czy brnąc po kolana w arktycznych śniegach kroczymy z wiatrem lub pod wiatr. Wydeptujemy swój los bliżej i dalej. Niekiedy nigdy nie opuszczamy małej wioseczki, w której stawialiśmy pierwsze niepewne kroki, nie podążamy dalej niż za znajomy horyzont, który wyznacza stara topola.

Przez całe życie kroczymy, biegniemy, skaczemy, przestępujemy z nogi na nogę, tańczymy….

Wszystko to w poczuciu, że tak wiele przed nami, że za rogiem czeka cos nowego, lepszego, niesamowitego. Wszystko to robimy w biegu, napięciu, z radością lub lękiem. Pierwsze kroki w nowej pracy, chwiejny chód w piątkowy wieczór, żwawa przebieżka w mroźny poranek- wszystko to kończy się zrzuceniem butów, skokiem na kanapę i…. spojrzeniem na swe zapracowane stopy ubrane jak zwykle w szare, czarne lub co najwyżej w białe skarpety!

Czar pryska!

Dostajemy je od żon, mam i babć.  Kupujemy z uporem na wyprzedaży w markecie lub o zgrozo przynosi nam je sam Mikołaj. Tak na marginesie to wręcz niewiarygodne, że Pan z lekką nadwagą, wielkim worem prezentów i w ciężkich skórzanych buciorach co roku przeciska się przez komin by pozostawić nam pod choinką czteropak czarnych skarpet!

My- to znaczy Ola i mój mąż Kamil (wygląda trochę jak Mikołaj ze względu na brodę) mówimy dość!

Protestujemy przeciwko nudnym, tradycyjnym i zapomnianym skarpetom. Chcemy oryginalnych, kolorowych, unikalnych przyjaciół dla naszych drogich stóp. Każdego dnia niosą nas w świat więc niech robią to z klasą, na naszych zasadach. Niech będą takie jak my- pełne pasji, wyobraźni i odwagi. Niech dodają nam wiary w siebie, niech budują w nas entuzjazm i siłę, niech rozśmieszają nas kiedy pora na łzy, niechaj  przypominają dokąd zmierzamy, niech będą takie jak chcemy a nie takie jak muszą być.

Chcemy by każdego ranka kiedy otwierasz szufladę nasze skarpety  uśmiechały się do Ciebie kolorowo, nietypowo i z przymrużeniem oka. Wybieraj, zakładaj i żyj!